سایز متن   /

نخستین وزیر پیشنهادی که فردا برای دفاع در مجلس حاضر می شود، وزیر آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی خواهد بود. که عصر سه شنبه از برنامه های خود دفاع می کند.

دکتر حسن روحانی رییس جمهور محترم کشور، فردا، سه شنبه ۲۴ مرداد برای دفاع از برنامه های دولت دوازدهم و ۱۷ وزیر پیشنهادی وی در مجلس شورای اسلامی حضور می یابد.

رییس جمهوری دراین جلسه دو ساعت و ۳۰ دقیقه فرصت دارد از عملکرد دولت و برنامه هایش دفاع کند؛ پس از صحبت های رییس جمهور، پنج نماینده در موافقت و پنج نماینده در مخالفت با برنامه های رییس جمهوری دو ساعت و ۳۰ دقیقه نظرات خود را بیان می کنند.

به گفته یکی از اعضای هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، خانه ملت از روز سه شنبه در دو نوبت کاری جلسه علنی خواهد داشت، همچنین نمایندگان در روز پنج شنبه صبح نیز جلسه علنی دارند.

به احتمال زیاد جلسه رای اعتماد وزیران تا یکشنبه هفته آینده ادامه می یابد. بر طبق آیین نامه داخلی مجلس بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی پس از دفاع رییس جمهوری از برنامه هایش آغاز می شود و وزیران پیشنهادی هر یک از وزارتخانه ها بر اساس حروف الفبا آن وزارتخانه از برنامه های خود دفاع می کنند.

بدین صورت که نخستین وزیر پیشنهادی که برای دفاع در مجلس حاضر می شود، وزیر آموزش و پرورش خواهد بود که عصر سه شنبه از برنامه های خود دفاع می کند.
برای هر یک از وزیران پیشنهادی دو مخالف و دو موافق هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه سخنرانی می کنند و وزیر پیشنهادی ۳۰ دقیقه فرصت دارد از برنامه هایش دفاع کند، البته حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری نیز می تواند به جای وزیر پیشنهادی از برنامه های وی دفاع کند.

در زمان بررسی هر یک از وزیران پیشنهادی رای گیری نمی شود و رای گیری در جلسه آخر که به احتمال زیاد یکشنبه هفته آینده خواهد بود به صورت یک جا انجام می شود.

در صورتی که مجلس شورای اسلامی به یکی از وزیران پیشنهادی رای اعتماد ندهد رییس جمهوری باید قبل از سه ماه وزیر پیشنهادی جدید را به مجلس معرفی کند و تا آن زمان وزارت خانه مذکور توسط سرپرست اداره خواهد شد.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی