سایز متن   /

سابقه ورود غیر رسمى من به آموزش و پرورش ٢٣ سال پیش بود و سابقه رسمى ١٢ سال؛ شروع به کارم اوایل دوره دوم ریاست جمهورى آیت الله رفسنجانى بود و وزارت دکتر نجفى  و بعدها عبور از دوره دکتر خاتمى، احمدى نژاد و ۴ سال گذشته نیز دکتر روحانى را گذراندیم.

از سالهاى دور و تفاوت در عمکرد دولت ها خاطرات واضحى ندارم، جز اینکه در دوره دکتر نجفى حقوق همسرم به یکباره از ١٧ هزار تومان به ٣٢ هزارتومان افزایش یافت و تا پایان دوره دکتر خاتمى شاهد آن بودیم که معلمین شأن و منزلت بهترى نسبت به امروز داشتند و همچنین به یاد دارم که همسرم و من تا هر مقدار ساعتى که توان داشتیم، تدریس می کردیم و اضافه حقوق داشتیم. حقوق ما کفاف زندگى و پس انداز و بخشش را مى داد. بماند که سیاست هاى آموزشى و کتاب ها چندین بار زیر و رو شدند؛ نظام جدید، ترمى واحدى، سالى واحدى  و در پایان نظام ۶-٣-٣ که از حاجی بابایی یادگار ماند.

در دوره دوم دولت محمود احمدی نژاد ساعت هاى اضافه کارى ما گرفته شد و بین فارغ التحصیلان جدید و نیروهای شرکتى تقسیم شد و هر فرد با ۶ ساعت کار در هفته شاغل نامیده شد.

مدت ٧ سال است که من مدیر یک مجتمع هستم و بالطبع با مشکلات و مصائب و سیاست هاى کارى بیشتر آشنا هستم. تفاوت مدیریت ها و کادر ادارى در این ۴ سال دولت روحانى را بوضوح به چشم دیده ام. طی چهار سال دولت روحانی مثل همه سال ها بر من و دانش آموزانم گذشت و مفسرین در تمام طول این ساعتها و روزها و ماه ها و سال هایى که بر ما گذشت، کماکان مشغول بحث و نقد پیرامون سیاست بودند. دانش آموزان ٧ سال پیش من، ٧ سال از عمر ارزشمندشان بر همین منوال گذشت و مراحلى را که باید طى می کردند، گذراندند.

در دوره پیشین به کم سوادترین ها و ناکارآمدترین ها تعظیم کردیم و در دوره جدید با کسانى همکارى کردیم که حداقل درک و فهمى نزدیک به دنیاى امروز داشتند و دید بازتر و انعطاف بیشترى نسبت به نسل پیش رو داشتند. عزل و نصب ها در دولت روحانى باعث شد به جاى هر بار بالا آوردن افکار متعفن و ارتجاعی قبلى، پذیرش و همکارى و شعور بیشترى را شاهد باشم که اگر دستمان را نگرفتند پشت پایمان نزدند.
نسل پیش روى من در تمام لحظاتى که ما مشغول بحث و جدل بر سر مسائل هستیم، در حال رشد هستند و من ترجیح می دهم این برگه کم تاثیر را با نام روحانى خط خطی کنم و در همین صندوق کم تاثیر بیاندازم و در کنارش به فکر چاره هاى کارآمد تر و آینده ای بهتر باشم.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی