سایز متن   /

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در نطق خویش در جلسه رای اعتماد مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نسلی که تا یک ماه دیگر روانه کلاس های درس خواهند شد، همچنان از مدرسه ای درس خواهند گرفت که بنیان مالی آن بر صادرات نفت استوار است. این نسل زمانی نظام آموزش را ترک خواهد گرفت که دیگر نفتی برای صادرات نمانده است. بنابر این بعد از پایان فصل آموختن آنها باید از آنچنان توانمندی و کارآمدی برخوردار باشند که با اتکا به توانمندی خویش و برخورداری از خلاقیت و اندیشه کارآفرینانه به تدبیر امور خویش بپردازند. تحقق چنین هدف و آرزوی در گرو آموزشش و پرورش کارآمد و اثربخشی است که به حمایت، رای و نظر امروز شما نمایندگان عزیز بنیان گذارده خواهد شد.

سید محمد بطحایی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر به استقبال آینده نرویم در آینده غافلگیر خواهیم شد. وی ادامه داد:‌عمیقا باور داریم که معلمان صبور نجیب و زحمت کش کلیدی ترین رکن نظام آموزشی هستند و انجام هر تحولی به عظم راسخ و همکاری همدلانه ی آنها بستگی داریم. یکی دیگر از مهمترین هدفها در برنامه پیشنهادی توسعه عدالت آموزشی و تربیتی است. توسعه و تقویت برنامه های درسی و تقویتی و همچنین موضوع اقتصاد آموزش و پرورش در برنامه تقدیمی به آن اشاره شده است.

بطحایی در ادامه عنوان داشت: نمایندگان مخالف مسائل و مشکلاتی از آموزش و پرورش را برشماردند که برای برخی از این مشکلات در سند بنیادین برنامه ای دیده شده بود. وی خطاب به نمایندگان افزود: دوستان عزیز بنده به عنوان کسی که قریب ۳۵ سال در حوزه آموزش و پرورش کار کردم باور و اعتقاد دارم که آموزش و پرورش بر روی خط اعتدال از همه ظرفیت های موجود می تواند استفاده کند و از سیاست زدگی پرهیز شود و موارد اینچنینی که آموزش و پرورش را دچار حاشیه می کند باید کنار برود. هر آنچه که موجب ایجاد حاشیه برای آموزش و پرورش شود به ضد آموزش و پرورش تبدیل خواهد شد. بدون همکاری شما نمایندگان محترم امکان تحول آموزشی و پرورش محقق نخواهد شد

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در پایان سخنانش گفت: با صراحت و افتخار اعلام می کنم که یک فرهنگی هستم که از ۱۹ سالگی در آموزش و پرورش خدمت کرده ام و از مشکلات آموزش و پرورش دقیقا اطلاع دارم.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی