سایز متن   /

دکتر فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی در گردهمایی کارشناس مسوولان امور بانوان سراسر کشور، با اشاره به یک ضعف اساسی در آموزش و پرورش در خصوص تک‌گویی به جای گفت‌وگو اظهار کرد: “باید فضای گفت‌وگو در آموزش و پرورش باز شود و مسائل با گفت‌وگو حل و فصل شود.”
وی تاکید کرد: این گفت‌وگو باید با تمام مخاطبان، اقشار جامعه، خانواده‌ها، معلمان، مسوولان، و دانش‌آموزان باشد؛ اگر قصد حل کردن مسائل تربیتی را داریم، باید بدون در نظر گرفتن بخشنامه‌ها در امر گفتمان‌سازی مشارکت فعال داشته و با یکدیگر گفت‌وگو کنیم.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فرهنگ گفت‌وگو می‌تواند گره‌گشای مسائل بزرگ آموزش و پرورش باشد، گفت: بی‌تفاوتی و انفعال حل کننده مسائل نیست. معتقد هستم مدرسه کانون نشاط و شادابی است و باید نوجوانان و جوانان احساس زندگی کردن در جامعه داشته باشند که البته در این میان نقش معلمان و مربیان زن را نمی‌توان نادیده گرفت.
دانش‌آشتیانی با بیان اینکه در نظر دارم تا در وزارت آموزش و پرورش، بیشتر به پرورش ذهن و شخصیت دانش‌آموزان بپردازیم؛ ادامه داد: باید پرورش بیشتر از آموزش مورد توجه باشد. برای تحقق این امر نقش زنان و خانواده بسیار پررنگ است.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر مدرسه در مجموع نظام تعلیم و تربیت، بخواهد سمت و سوی واقعی خود را پیدا کند، باید به مقوله پرورش توجه نشان دهد که به خانواده وابسته است. مدرسه محل زندگی است و باید بستری باشد که دانش‌آموز به دور از اجبار و علاقه به آن عبور کند. برای این منظور باید یک درک عمیق از ارتباط و گفت‌وگو با دانش‌آموزان به وجود بیاید. همچنین باید در توانمندسازی مربیان زن در برنامه‌ریزی‌ها توجه کرده و با افزایش توانمندی آنها توانمندسازی و ارتقای کیفیت آموزشی را دنبال کنیم.
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی