سایز متن   /

فاطمه سعیدی، عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس با تاکید بر برخورد قاطع با باندهای جعل مدرک تحصیلی، تصریح کرد: سیستم‌های نظارتی باید نظارت خود را بر این مسائل بیشتر کنند. جعل مدرک آسیب‌های جبران‌ناپذیری را بر بدنه علمی کشور وارد کرده و ادامه این کار غیرقانونی انگیزه افراد تلاش‌گر در عرصه علم و تحصیل را از بین می‌برد.

وارد شدن افراد دارای مدارک جعلی در شغل‌های مختلف و دریافت پست‌های مدیریتی به دلیل عدم تخصص، کشور را با چالش‌های متعددی رو به رو می‌کند و تصمیمات غیرتخصصی آن‌ها در هر پست و شغل، کشور را از مسیر توسعه خارج کرده و گره‌های کور ایجاد خواهد کرد.

برخورد قاطع با باندهای جعل مدرک تحصیلی ضروری است. چگونگی برخورد با این افراد در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طی نشست با وزرای آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات پیگیری می‌شود چراکه جعل هر نوع مدرکی در مقاطع مختلف تحصیلی و حتی خرید و فروش پایان‌نامه، پایه‌های علمی کشور را متزلزل می‌کند.

زمانی ادامه تحصیل و رفتن به دانشگاه به منظور کسب شغل و موقعیت مناسب اجتماعی اهمیت فراوان داشت به همین دلیل تفکر “مدرک‌گرایی” در کشور رشد پیدا کرد و افرادی که قدرت تحصیل از َمجراهای قانونی را نداشتند، برای جا نماندن از قافله به جعل مدرک روی آورده‌اند لذا سیستم استخدام افراد صرفا به دلیل داشتن مدرک بالاتر، سیستم معیوبی است که در آن شایسته‌سالاری در نظر گرفته نشده است.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی