سایز متن   /

نسبت به خواب ، خوراک و آرامش روانی فرزندان تان در روزهای امتحان محتاط و دقیق باشید. دقت داشته باشید، شب قبل از امتحان بچه ها به موقع بخوابند و صبح،صبحانه ای مناسب و کافی بخورند. تصور نکنید اگر شب قبل از امتحان تا صبح بیدار بمانند، مطالب در حافظه شان بهتر جایگزین می شود، این کار تنها موجب عدم تمرکز و خواب آلودگی آنها در سر جلسه امتحان می شود.

گاهی لازم است چیدمان منزل را در ایام امتحانات تغییر دهید تا وسایلی که تمرکز آنها را برهم می زند در دسترس نباشد. همچنین دقت داشته باشید که نور، گرما، سرما و دیگر شرایط اتاق برای درس خواندن مناسب باشد، در غیر این صورت دانش‌آموز زود خسته شده و خواندن را ادامه نمی دهد.

باید با کاهش دفعات مهمانی از کسانی که می‌خواهند برای مهمانی به خانه شما بیایند، درخواست کنید تا مهمانی را به زمان دیگری موکول کنند.

در مورد امتحان طوری با فرزند خود رفتار کنیم که او بتواند نظریات و نگرانی‌های خود را در مورد آن آشکارا بیان کند‏، حتی اگر شکست خورده باشد. در چنین وضعیتی لازم است علت‌ها را شناسایی کرده، او را راهنمایی کنیم تا از طریق برنامه‌‌ریزی مناسب، ضعف‌های خود را شناسایی کند و با برطرف کردن آنها بر میزان یادگیری خود بیفزاید.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی