سایز متن   /

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نقل و انتقال معلمان به شکل کامل به استان‌ها تفویض اختیار شد، گفت: در سال گذشته ۱۲ هزار نقل و انتقال برون استانی و حدود ۶۰ هزار نقل و انتقال درون استانی داشتیم.

سید حسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در خصوص نقل و انتقالات فرهنگیان اظهار داشت: در حال حاضر وقتی در آموزش و پرورش استخدام انجام می‌شود به دلیل سیاست بومی ـ گزینی که هم برای متعهدین خدمت و هم در استخدام آزاد وجود دارد، تعهد می‌گیریم که افراد باید ۱۰ سال در آن منطقه که می‌خواهند استخدام شوند، کار کنند که این موضوع را در آگهی استخدام به صراحت اعلام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بخشی از موضوع انتقال معلمان را به استان‌ها تفویض اختیار کردیم، افزود: بر این اساس، به شرط اینکه در منطقه مبدا کمبود نیرو نداشته باشند یعنی مازاد نیرو داشته باشند و در منطقه مقصد، این انتقال باعث کسر ساعات موظف نشود به این معنی که باعث نشود اگر آقا یا خانمی در یک رشته جنسیت منتقل شد، ساعت خانم یا آقایی در همان رشته جنسیت کم شود، انتقال صورت گیرد.

حسینی با تأکید بر اینکه امسال نقل و انتقال به شکل کامل به استان‌ها تفویض اختیار می‌شود، گفت: بر این اساس ستاد وزارتخانه هیچ نقشی در نقل و انتقال نخواهد داشت البته نقل و انتقال درون استان در اختیار استان‌ها از گذشته بود و بحث تفویض اختیار درباره نقل و انتقال برون استانی است.

وی با بیان اینکه نقل و انتقالات از اواخر اردیبهشت ماه و اوایل خرداد ماه شروع می‌شود، ادامه داد: در گذشته در این زمان به استان‌ها بخشنامه می‌کردیم که متقاضایان در سامانه ثبت‌نام کنند اما اکنون با تفویض اختیار نقل و انتقالات به استان‌ها، تنها باید ساماندهی نیروی انسانی رعایت شود.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال گذشته قریب به ۱۲ هزار نفر نقل و انتقال برون استانی داشتیم، گفت: ۵۰ الی۶۰ هزار مورد نقل و انتقال درون استان‌ها نیز درون استان‌ها انجام شد.

وی در پاسخ به این پرسش که «کدام استان‌ها نقل و انتقال نداشتند؟»، اظهار داشت: استانی نبود که نقل و انتقال نداشته باشد البته در استانی تعدادی کمتر و در استانی، تعدادی بیشتر است.
منبع +

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی