سایز متن   /

رضایت شغلی از مقوله‌های بسیار مهم در کیفیت و پیشرفت کار در جامعه است. هرزبرگ اعتقاد داشت رضایت شغلی دو بعد دارد؛ یکی از ابعاد عامل بهداشت معروف است که شامل شرایط بیرونی مثل محیط کار، حقوق و دستمزد و روابط بین فردی و محیط است و بعد دیگر جنبه‌های درونی که باعث انگیزه شغلی می‌شود مانند اهمیت به پیشرفت، مسوولیت و رشد.

زمانی یک مدیر موفق است که کارمندانش در محیطی شاد و با روحیه‌ای خوب سرکار حاضر شوند و اگر مشکلاتی داشتند بتوانند به نحو مطلوبی آن را حل‌وفصل کنند. رضایت شغلی می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا کارمندان با علاقه و انگیزه و با میل به کار مشغول می‌شوند و طبیعتا نتیجه بهتری هم از کار خواهند گرفت. برای بهتر شدن رضایت شغلی کارکنان می‌توان نکات زیر را انجام داد.

ارتباط خوب بین کارمندان می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا ارتباط خوب باعث می‌شود فضای کار شاداب و پرانرژی باشد، وقتی مدیر مجموعه ارتباط خوبی با کارمندان داشته باشد و کارمندان را تقویت به ارتباط خوب کند محیط کار بسیار عالی و پرانرژی خواهد بود کارمندان بی‌حوصله شروع به کار نمی‌کنند و بازدهی مطلوبی خواهد داشت.
کاهش استرس در کار بسیار مهم است، وقتی کارمندی استرس سر موقع رسیدن داشته باشد وقتی تمام فشار کار روی یک نفر در محیط کار باشد طبیعتا آن فرد دچار استرس شده و کارکرد مطلوب افت می‌کند، می‌توان با تقسیم کار بین افراد و قرار دادن یک ساعت منطقی برای شروع کار از استرس کارمندان کم کرد و سطح مطلوب کارکرد را بالا برد.
مدیریت زمان یکی دیگر از راه‌هایی است که سطح کارکرد مطلوب را در محیط کار افزایش می‌دهد، می‌توان برای استراحت صبحانه و ناهار خورد و حتی وقت استراحت بعد از یک فشار کاری دو ساعته هم باعث می‌شود از مطلوبیت کار کم نشود هم کارمندان در آن وقت معین اگر کار شخصی جزیی مثل زنگ زدن دارند انجام دهند.
تقویت کارمندان از مهم‌ترین کارهایی است که می‌تواند سطح مطلوب کارکرد کارکنان را بالا ببرد. این تقویت‌ها می‌تواند کارمندان را برای کار بیشتر و بهتر انجام دادن آن تشویق کند، مثل مدیری که مراسم قدردانی از کارمندان نمونه را انجام می‌دهد باعث تشویق دیگران شده که آن کارمند نمونه را الگو قرار داده و بتوانند آنها نیز مورد تقدیر مدیر کارخانه قرار گیرند.

سلامت جسمی و روحی کارکنان بسیار مهم است. وقتی کارمندی از لحاظ روحی مشکل داشته باشد و به دلیل فشار کار و استرس فراوان دچار مشکل شده باشد طبیعتا بازده کاری او پایین خواهد آمد، بهتر است یک روانشناس برای محیط کار وجود داشته باشد که کارمندان بتوانند با آنها صحبت کنند و از لحاظ روحی به سطح مطلوب بازگردند. از لحاظ بیماری‌های جسمانی حمایت مالی از کارکنان و بیمه‌های سلامت و تکمیلی نیز می‌تواند باعث شود کارمندان به خاطر هزینه‌های مالی درمان نگران نباشند و به سلامتی جسمانی خود اهمیت دهند.

فضای سلامت محیط شغلی نیز بسیار بااهمیت است و باعث می‌شود بازده مطلوبی برای کارکنان و مجموعه کاری آنها داشته باشد، وقتی کارمندان در کار خود پیشرفت می‌کنند و با تجربه می‌شوند از تجربه آنها برای بهتر شدن کار استفاده شود، انتقادات و پیشنهادهای آنها در جلسات مورد بررسی قرار گیرد و روی آنها کار شود. نکته نهم این است که مدیری موفق است و می‌تواند رضایت شغلی بیشتری برای کارمندان خود فراهم کند که انتقادپذیر باشد و از انتقادات و پیشنهادات پرسنل خود استفاده کند. این کار باعث می‌شود کارمندان بدانند برای آنها در محیط کار اهمیت زیادی قائل می‌شوند و طبیعتا بازده کاری آنها بالا می‌رود.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی