سایز متن   /

وزی آموزش و پرورش در دیدار با دانشجو معلمان پردیس دخترانه شهید با هنر گفت: با تغییر شتاب زده نظام آموزشی از ۴-۳-۵ به ۳-۳-۶، یک پایه از مقطع متوسطه کم و یک پایه به مقطع ابتدایی اضافه شد که به دلیل عدم آمادگی زیرساخت های لازم، در دوره ابتدایی با کمبود نیرو و در مقطع متوسطه با تراکم نیرو مواجه شدیم.

به گزارش تابان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش دکتر فخر الدین دانش آشتیانی با اشاره به اینکه انتقال نیروهای مازاد از وزارت آموزش و پرورش به دیگر دستگاه های دولتی میسر نیست، تصریح کرد: آموزش و پرورش برای سامان دهی نیروی انسانی موردنیاز خود در مقطع ابتدایی، باید از نیروهای دوره متوسطه استفاده کند که برای معلمان انتقالی، دوره آموزش ضمن خدمت پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: هر ساله در وزارت آموزش وپرورش تعدادی از معلمان به افتخار بازنشستگی نائل می شوند که در سال ۹۵، حدود ۵۰ هزار نفر بازنشسته شده اند و در سال۹۶ هم همین تعداد بازنشسته پیش بینی می شود.

عضو کابینه دولت حسن روحانی به جذب  نیروی انسانی در آموزش و پرورش براساس مدل «بومی گزینی» اشاره کرد و افزود: با توجه به نیاز آموزش و پرورش در هر استان برحسب مقطع  تحصیلی، جنسیت و رشته تحصیلی جذب افراد از دو روش دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و استفاده از ظرفیت ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان صورت می گیرد.

وی افزود: فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان پس از ۴ سال درس خواندن، درآموزش وپرورش استخدام می شوند و این افراد متعهد می شوند تا ۱۰ سال نباید درخواست نقل وانتقال داشته باشند.

دانش آشتیانی خاطرنشان کرد: بیشترین درخواست نقل وانتقال نیرو در آموزش وپرورش، از مناطق محروم به کلان شهرها به ویژه شهرتهران است که متأسفانه نمی‌توانیم آنها را انجام دهیم. گفتنی است؛ درابتدای این دیدار صمیمی، دانشجومعلمان پردیس دخترانه شهید باهنر، مشکلات آموزشی و اداری خود را با وزیر آموزش وپرورش درمیان گذاشتند.

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی